ZAWSZE NISKIE CENY !!!

Pianka lateksowa - zalety stosowania

Istnieje wiele tworzyw, które stosuje się do produkcji miękkich elementów, jak tapicerka lub materac. Wśród nich dużą popularnością cieszy się pianka lateksowa. Leciutka i przewiewna jest jednocześnie bardzo elastyczna. Do czego się ją stosuje i jakie ma zalety?

 

Pianka piance nierówna

Elementy piankowe są chętnie wybierane przez klientów. Mają opinię zdrowych i bardzo higienicznych. Pianka lateksowa pojawiła się w produkcji w latach 30. ubiegłego wieku. Lateks powstaje na bazie mleczka kauczukowego. Jest ceniony ze względu na doskonałe właściwości ortopedyczne. Dopasowuje się do ciała, podpierając kręgosłup. Za idealne uchodzą takie elementy, które mają otwartą budowę komórek. Chodzi o okrągłą strukturę łączeń międzykomórkowych, która powstaje jeszcze na etapie produkcji. Stanowi efekt odpowietrzenia ubitych w mieszaninie pęcherzyków powietrza. Dzięki takiemu zabiegowi pianka lateksowa lepiej się wentyluje, jest też bardziej sprężysta i elastyczna, przez co nie traci pierwotnego kształtu.

 

Antyalergiczna pianka lateksowa

Lista zalet produktów, wykonanych z pianki jest długa. Materace lub nakładki mają opinię wytrzymałych i odpornych na eksploatację. Sama pianka jest bardzo elastyczna, dlatego łatwo dopasowuje się do kształtu przedmiotu, jakiemu jest dedykowana. Dobrze podpiera kręgosłup, sprawdza się nie tylko jako materac, ale także podparcie dla fotela kierowcy. Wspomniany system mikroporów daje nieograniczone możliwości wentylacji od wewnątrz. Osoby, borykające się z alergiami docenią fakt, że pianka lateksowa ma właściwości antyalergiczne. W jej środowisku rozwój pleśni, roztoczy oraz grzybów jest znacznie trudniejszy. To dlatego tworzy się z niej materace, nakładki na nie oraz artykuły dziecięce.

 

Idealna wentylacja

Ze względu na wyjątkowe właściwości wentylacyjne, pianka lateksowa tworzy doskonały mikroklimat w przestrzeni pomiędzy prześcieradłem a materacem. Dzięki niemu łatwiej regulować temperaturę ciała podczas snu, która ma najniższą wartość około 4 rano. Materiał jest chłodny latem a odpowiednio ciepły zimą. Nie utrzymuje wilgoci blisko ciała, nie wchłania jej też tyle, co podobne produkty. Najczęściej kupuje się gotowe elementy piankowe. Sam materiał można również nabyć oddzielnie, na przykład w sklepie Baby Deco Art. Zrolowana pianka bywa wykorzystana do szycia na miarę tapicerki samochodowej, siedzeń do łodzi i jachtów oraz mebli tapicerowanych.

Elementy lateksowe zapewniają wygodę użytkowania oraz zdrowy sen bez nieprzyjemnych pobudek czy niewygodnego przewracania się na łóżku. Bardzo łatwo je także utrzymać w czystości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl