jednorazowy kod rabatowy 10% na dresówkę - wpisz   DRESOWA    (od 19.07.2024 - 15.08.2024)

Jak uszyć spódnicę na gumce? Sprawdź, jakie to proste!

Jak uszyć spódnicę na gumce? Sprawdź, jakie to proste!

Własnoręczne szycie ubrań wcale nie musi być trudne! Co więcej, realizacja własnych projektów to masa satysfakcji i niepowtarzalna garderoba, a nierzadko również oszczędność. Jednym z elementów odzieży, z którym poradzą sobie nawet początkujący amatorzy krawiectwa, jest spódnica. Jak uszyć spódnicę na gumce? Sprawdź, co musisz wiedzieć, by uporać się z tym wyzwaniem!

Spódnica na gumce – prosty i uniwersalny krój

Prosta spódnica na gumce to doskonały pomysł na rozmaite stylizacje. Jest wygodna, uniwersalna i idealnie sprawdza się zarówno w przypadku dorosłych kobiet, jak i małych dziewczynek. Co więcej, ogromna różnorodność tkanin pozwoli Ci zrealizować oryginalne projekty w niemal każdym stylu! Jak uszyć spódnicę na gumce i co przygotować, zanim zabierzesz się do pracy?

Jak uszyć spódnicę na gumce – materiały i akcesoria

Jak uszyć spódnicę, jeśli chcesz zrobić to szybko i sprawnie? Zacznij od przygotowania materiałów i akcesoriów. Do realizacji projektu będziesz potrzebować:

– fragmentu tkaniny o kształcie prostokąta,

– gumki,

– maszyny do szycia,

– nici,

– szpilek,

– nożyczek,

– centymetra.

Jak uszyć spódnicę – tkanina

Jak uszyć spódnicę, jeśli nie masz doświadczenia w wyborze tkanin? Do prostych modeli na gumce doskonale sprawdzą się np. materiały bawełniane. To, ile tkaniny będziesz potrzebować, zależy przede wszystkim od Twoich wymiarów i efektu, który chcesz uzyskać. Zgodnie z ogólną zasadą – im szerszy prostokąt wybierzesz, tym więcej marszczeń pojawi się w gotowej kreacji. Podczas dobierania długości pamiętaj, by doliczyć do niej około 5 cm, które wykorzystasz na wykończenia.

Jak uszyć spódnicę na gumce?

1. Dłuższe brzegi materiału obszyj owerlokiem lub ściegiem zygzakowatym.

2. Krótsze brzegi złóż równo na pół prawą stroną do środka i zepnij szpilkami.

3. Dobierz kolor nici i zszyj złożone boki ściegiem prostym. Początek i koniec ściegu warto przeszyć kilka razy, żeby szew się nie rozerwał. Brzegi materiału zabezpiecz owerlokiem.

4. Sprawdź szerokość wybranej przez siebie gumki. Na górze spódnicy zagnij materiał na tunel przeznaczony na ściągacz. Powinien być on szerszy o około 1 cm niż sama gumka. Przeszyj tunel ściegiem prostym i pozostaw w nim dziurę na wciągnięcie gumki.

5. Materiał na dole spódnicy zawiń do wewnątrz na około 1 cm, a następnie przeszyj.

6. Przy pomocy agrafki włóż gumkę do przygotowanego wcześniej tunelu – uważaj przy tym, żeby się nie poskręcała. Zszyj jej końce i zaszyj tunel. Rozłóż marszczenia materiału. Jak uszyć spódnicę, jeśli chcesz, by gumka i marszczenia nie przemieszczały się podczas noszenia? Wystarczy, że w kilku miejscach przeszyjesz tunel z gumką tak, by była ona przymocowana do tkaniny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl