ZAWSZE NISKIE CENY !!!

Jak uszyć poduszkę krok po kroku?

Jak uszyć poduszkę krok po kroku?

Samodzielne szycie ubrań i przedmiotów dekoracyjnych może sprawiać ogromną satysfakcję. Teraz, w czasach, w których wszystko możemy kupić, wydawać by się mogło, że mało kto sięga po maszynę do szycia. Jednak właśnie ta satysfakcja sprawia, że coraz więcej osób próbuje swoich sił i przerabia rzeczy, dając im drugie życie. Albo tworzy coś nowego, wedle swojego gustu. Sprawdź, od czego zacząć i jak uszyć prostą poduszkę.

Maszyna do szycia

Wszelkie przeróbki krawieckie i tworzenie rzeczy od nowa, warto rozpocząć od zakupu maszyny do szycia. Dzięki niej można łatwo i szybko obrobić materiał, aby brzegi wyglądały ładnie i nic się nie pruło. Łączenie ze sobą dwóch kawałków materiału otwiera ci drogę do stworzenia wszystkiego, o czym marzysz. Odpowiednio zaopatrzona możesz sprawdzić, jak uszyć poduszkę i przystąpić do samodzielnej pracy.

Wszystko, co niezbędne

Na każdym kursie krawieckim poduszka jest praktycznie pierwszym przedmiotem, który powstaje w rękach nowych uczniów. Wynika to z jej prostoty, krótkiego czasu potrzebnego do jej zrobienia i spektakularnego efektu, który motywuje do dalszej pracy. Jak uszyć poduszkę? Potrzebujesz:

- kawałek materiału, najlepiej bawełny, o wielkości 42x96 cm (w przypadku gdy szyjesz poszewkę na już istniejącą poduchę o wymiarach 40x40) lub 42 x 42 cm oraz wypełnienie (kulki silikonowe, czesanka silikonowa, granulat piankowy, frytka piankowa, owata poliestrowa i silikonowa),

- żelazko,

- centymetr krawiecki i szpilki,

- maszyna do szycia.

Postępując krok po kroku, stworzysz poszewkę na poduszkę, którą będziesz mogła zawsze ją zdjąć i wyprać. Możesz też uszyć całą poduszkę, którą później obleczesz uszytą samodzielnie poszewką.

Jak uszyć poduszkę?

Zacznijmy od poszewki. Pierwszym krokiem jest podwinięcie materiału na prawej stronie i zaprasowanie krótszych boków. Ułatwi to ich przeszycie. Podwijając dwa razy po jednym centymetrze, uzyskasz odpowiednio przygotowane zakładki. Przeszywasz je na maszyniejak najbliżej brzegu. Następnie składasz materiał „na zakładkę”, prawą stroną do środka, tak aby odpowiadał rozmiarowi poduszki. Powstać powinna zakładka, która później umożliwi wkładanie poduszki do środka. Używając szpilek, zepnij materiał, co zapobiegnie jego przesuwaniu. Przeszyj na maszynie oba boki ściegiem prostym. Jeśli masz maszynę z overlokiem to koniecznie przeszyj brzeg. W przeciwnym wypadku możesz przeszyć materiał jeszcze raz, co zapobiegnie strzępieniu się poszewki. Pozostaje tylko przełożyć poszewkę na prawą stronę i wyprasowanie całości. Twoja poszewka jest już gotowa. A jak uszyć poduszkę? Dwa kwadratowe kawałki materiału złóż razem i obszyj ze wszystkich stron, pozostawiając otwór wielkości 2-3 cm. Wywiń pracę na drugą stronę, wypełnij ją wypełniacze, a dziurkę zaszyj ręcznie. I gotowe.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl