ZAWSZE NISKIE CENY !!!

Zdradzamy, jak prać wełnę, by cieszyć się ubraniami przez długi czas

Zdecydowałaś się zaprowadzić w swojej szafie prawdziwą rewolucję, zastępując sztuczne materiały tymi naturalnymi? Czas sprawdzić, jak kompleksowo dbać o swetry i akcesoria wełniane, by zachowały swój kształt i charakterystyczną miękkość! Podpowiadamy, jak prać wełnę w domu, bez konieczności regularnych wizyt w pralni chemicznej!

Wełna, czyli materiał o specjalnych potrzebach

Decydując się na wełniane swetry i akcesoria, musisz mieć świadomość, że ich pielęgnacja będzie naprawdę wymagająca. Niestety, tradycyjne pranie nie jest zalecane. Nieprawidłowo ustawiona temperatura, błędny program piorący albo niewłaściwe środki mogą negatywnie wpłynąć na stan Twoich ubrań. Jakie mogą być skutki?

- Pranie wełny w niewłaściwy sposób może zmienić ich kształt i rozmiar! Wełniane ubrania kurczą się i wyraźnie deformują, uniemożliwiając dalsze noszenie;

- Wełna prana w zbyt wysokiej temperaturze traci miękkość, staje się szorstka i nieprzyjemna;

Jeśli chcesz uniknąć ponownych zmian w Twojej garderobie, warto uwzględnić specjalne potrzeby wełnianych ubrań. Sprawdź, jak prać wełnę, by cieszyć się jej właściwościami przez kolejne lata!

Długowieczna wełna? To możliwe!

Wełniane ubrania, to ubrania na lata - pod warunkiem, że odpowiednio o nie dbasz. Kieruj się przede wszystkim oznaczeniami umieszczonymi na metce produktu. Zastanawiasz się, co zrobić w sytuacji, kiedy produkt został wykonany ręcznie i nie posiada praktycznych informacji? Podpowiadamy!

Pranie wełny w pralce

Odzież wełnianą pierz wyłącznie wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba. Wełnę możesz prać w pralce! Wystarczy, że wykorzystasz do tego dedykowany program. Jeśli Twoja pralka nie posiada takiego oznaczenia, warto ustawić program przeznaczony do prania delikatnego lub ręcznego. Ważne, by ubrania zostały potraktowane zimną wodą i obrotami o niskiej intensywności. Pamiętaj także o odpowiednich środkach piorących, przeznaczonych do pielęgnacji wełny.

Jak prać wełnę w pralce? Odpowiednio ją przygotuj, przekładając ubrania na lewą stronę i wkładając wełniane ubrania do specjalnych woreczków. Zapobiegniesz w ten sposób uszkodzeniom w trakcie prania, na przykład zaciągnięcia przez elementy ozdobne.

Suszenie odzieży wełnianej

Niskie obroty wykorzystywane w trakcie prania wełny nie usuną nadmiaru wody, dlatego musisz o tym pamiętać po wyjęciu ubrań z pralki. Uchroni to Twoje swetry przed utratą kształtu i pozwoli zachować ich miękkość. Ubrań nie wieszaj na suszarce - należy je delikatnie rozłożyć na płasko, dbając o swobodny przepływ powietrza.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl