ZAWSZE NISKIE CENY !!!

Jak własnoręcznie zrobić niepowtarzalny pompon z wełny?

Od pewnego czasu da się zauważyć wzrost popularności ręcznie wykonanych przedmiotów codziennego użytku. Samodzielnie zrobione koce, swetry czy inne tego typu artykuły, podbijają serca kobiet i mężczyzn na całym świecie. Jeśli dołożyć do tego różnorodne zastosowania, ręczne robótki stają się jeszcze bardziej popularne. Dekoracja wnętrz, zabawka dla kociego towarzysza, atrakcja rozwijająca zmysły dziecka – pompon z wełny można wykorzystać na wiele sposobów. Jak go zrobić? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w tym artykule.

Różnorodność zastosowań jednocześnie zadziwia i zachęca

Pompon wykonany z wełny, jaki z łatwością możesz zrobić w zaciszu swojego domu, będzie niepowtarzalną atrakcją dla wszystkich domowników. Jeśli jesteś szczęśliwą posiadaczką kota bądź psa, może posłużyć Ci jako wyjątkowa zabawka i sposób na spożytkowanie niemożliwych pokładów energii Twojego czworonożnego przyjaciela. Wszystkie mamy natomiast z pewnością docenią liczne korzyści, płynące ze wspólnego wykonywania pomponu wraz z dzieckiem, które będzie w ten sposób bawić się i uczyć jednocześnie. Opłaci Ci się również poświęcić chwilę dłużej.Jeśli pokusisz się o zrobienie większej ilości małych, wełnianych kulek – mogę one nadać blask każdemu pomieszczeniu. Muszą być jedynie odpowiednio ułożone. W doborze odpowiedniego koloru pomogą Ci liczne, dostępne na stronie naszej firmy, rodzaje wełny i nie tylko.

Jak właściwie zabrać się do zrobienia pomponu z wełny?

Istnieje wiele odpowiedzi na pytanie, jak zrobić pompon z wełny, który spełni oczekiwania wszystkich – Twoje, Twojej pociechy czy pupila. Najprostsza, a jednocześnie najskuteczniejsza i gwarantująca pożądany efekt metoda, nie wymaga żadnych dodatkowych akcesoriów poza samą wełną. Od Ciebie zależy, po jaki kolor sięgniesz, ale pamiętaj żeby zawsze decydować się tylko na wysokojakościowy materiał pochodzący od sprawdzonego dostawcy. Dlaczego? Ponieważ w innym razie, wykonany przez Ciebie pompon szybko „oklapnie”, stanie się nieprzyjemny w dotyku, a w dodatku straci swój kolor. Słowem – momentalnie będzie nadawać się jedynie do ozdobienia kosza. Poza wspomnianą wełną potrzebujesz właściwie tylko nożyczek (im ostrzejsze i mniejsze, tym lepiej) oraz kawałek kartonu. Może to być stare opakowanie po butach bądź zalegający w szafie papier techniczny.

Przejdźmy do sedna sprawy, czyli jedynego w swoim rodzaju pomponu

Jak tylko uda Ci się zgromadzić wszystkie potrzebne materiały, możesz przystąpić do zrobienia pomponu z wełny. Z przygotowanego kartonu wytnij dwa okręgi o takiej samej wielkości, a następnie wytnij w każdym z nich mniejszy otwór. Powstałą w ten sposób „ściankę” przetnij w dowolnym miejscu, prostopadle do krawędzi kartonu. Następnie złóż swoje pierścienie razem i zacznij owijać je zakupioną wełną. Staraj się nie pozostawiać wolnej przestrzeni na kartonie, ponieważ im więcej wełny „nawiniesz”, tym bardziej puszysty będzie Twój pompon. Kiedy uznasz, że nałożyłaś wystarczająco dużo warstw, rozetnij włóczkę wzdłuż połączonych ze sobą pierścieni. Na koniec wystarczy, że wyjmiesz zbędne już, papierowe okręgi i dokonasz paru poprawek w kwestii długości poszczególnych końcówek wełny. To by było na tyle – możesz cieszyć się nowopowstałym, ręcznie robionym pomponem!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl